Esame įpratę, jog žaizdą reikia dezinfekuoti, sudėtingesniu atveju – vartoti antibiotikus, ir ji palaipsniui užgis. Deja, ne visos žaizdos gyja, net ir itin dėmesingai bei profesionaliai prižiūrimos.

Žaizdos negyja tuomet, kai pacientas sunkiai serga, pavyzdžiui, diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis, ateroskleroze, kvėpavimo nepakankamumu. Prastėjant audinių aprūpinimui deguonimi ir maisto medžiagomis, dėl kraujotakos sutrikimų infekcija įsisenėja ir tampa lėtine, itin sunkiai pagydoma.

Kai kurios ligos neišvengiamai yra susijusios su chirurgija, o chirurgija komplikuotais atvejais – ir su infekcijomis bei žaizdomis. Būna, kad dėl pačios ligos, dėl nusilpusio imuniteto ar gretutinių ligų, po operacijos kyla audinių infekcijų.

Visais šiais atvejais sunkių žaizdų neįveikia net gydymas antibiotikais, nes esant infekcijos židiniui, jį išgydyti vaistais labai sunku, o kartais ir neįmanoma. Kodėl? Nes aplinkui žaizdos židinį susiformuoja tarsi apsauginis audinių sluoksnis, kuris nepraleidžia jokių medikamentų, todėl žaizda negyja, jos sienelės niekaip negali sulipti, užsidaryti. Pacientas būna priverstas kentėti didžiulius skausmus ir nepatogumus.

Negyjančios žaizdos smarkiai apsunkina gyvenimą: žmogus kenčia skausmą, negali įprastai judėti ir dirbti, jam tampa sunku palaikyti švarą, nes jis negali normaliai nusiprausti, maudytis.

Neretai dideles žaizdas persekioja ir sunkiai pakeliamas kvapas. Kurį laiką žmonės bando gydytis perrišimais, bet dažnai nuleidžia rankas, nes neturi jokio gydymo plano ir vilties, kad pavyks pasveikti.

Negyjančios žaizdos kelia ne tik skausmą, bet ir įvairias komplikacijas, gali būti net pavojingos gyvybei.

Lėtinė infekcija, plisdama organizme,  gali pakenkti inkstų funkcijai, išplisti į kitus organus, o tai dar pablogina paciento būklę. Dėl apleistų žaizdų neretai kyla kraujo užkrėtimas, tenka amputuoti galūnes.

Ypatingai sunkios žaizdos susidaro ir dėl:

  • traumų,
  • stipraus nudegimo,
  • opų (diabeto, kojų venų ar spaudimo),
  • pragulų.

Svetainėje Zaizdugydymas.lt Jūs rasite pilną veikiantį sprendimą sudėtingų žaizdų gydymui inovatyviomis, moksliniais tyrimais patvirtintomis priemonėmis: nuo vakuuminės neigiamo slėgio terapijos, kuri sukuria žaizdos gijimo procesą skatinančią aplinką, skatina granuliacinio audinio formavimąsi, žaizdos sienelių traukimąsi ir kardinaliai pakeičia žaizdos statusą iš „negyjančios“ į „gyjančią“, iki inovatyvių kompresinių tvarsčių ir medicininiu medumi praturtintų gydymo priemonių tolimesniam sudėtingos žaizdos gijimui skatinti.

Kreipkitės ir mes Jums padėsime išsirinkti tinkamiausias priemones pačioms sudėtingiausioms žaizdoms gydyti.